en et

Kase Antsu võrgukuur

 

Kase Antsu võrgukuuri nimelise muuseumitoa näol on säilinud terviklik kaluri võrgukuur, kus saab tutvuda kaluri töövahenditega nõukogude ajast ja 21. sajandi algusest ning saada aimu tolleaegset kalurielust.

Üleval on erinevate ajastute fotod Lohusalu külast ning kaluritest.

Muuseumituba on avatud etteteatamisel.

Tel: 6715 619, 56 688 006 või info@kasemty.eu.  

Sissepääs tasuta.

 

 

Hans Migur, tuttavatele lihtsalt Kase Ants, oli kalur ja elas Lohusalu külas terve oma elu. Ants oli sõbralik mees, keda kõik ümberkaudsed teadsid ja tundsid ning kes ikka teadis rääkida mõnd huvitavat lugu kas Lohusalu külast ja ümberkaudsetest inimestest või imelistest juhtumistest Paldiski sõjaväelastega. Ikka alatasa ettepoole kaldu istudes, küünarnukid põlvedele toetumas, pilk enda ees.

 

Praeguseni säilinud võrgukuuri ehitas Ants omale 1980ndate aastate alguses. Võrgukuur on kaluri elu lahutamatuks osaks. Seal hoiab ta oma võrke, kaste ja muud vajalikku, sekka viinapudelitki. Võrgukuur on kaluri pelgupaik, kuhu teistel asja ei ole.

 

Kase Antsu Võrgukuur on õigupoolest üks lihtne kuur puukuuri kõrval, kuid talletab endas mälestusi pea kolmekümne aasta jagu ning sealsed esemed räägivad oma lugu. Antsu lugu.

 

Meri võttis Antsu 2007. aastal ja tema võrgukuur jäi viieks aastaks üksi. Nüüd oleme avanud selle muuseumina, sest soovime alles hoida mälestust Lohusalu küla kaluritest ning tolleaegsest eluolust rannakülas.